Híreink
vissza
2024/509

Ismét megyei Diákolimpiai döntőnek adott otthont a Király Sportlétesítmény

Ezúttal a 3-as korcsoport, az általános iskolák 5-6. osztályainak csapatai mérték össze tudásukat a Király műfüves pályáin.

Hat gárda volt a részese a megyei finálénak. Szombathelyről a Zrínyi Ilona és a Gothard Jenő Általános Iskola, Celldömölkről a Szent Benedek Katolikus Általános Iskola, Körmendről az Olcsai-Kiss Zoltán Általános Iskola, Kőszegről az Árpád-házi Szent Margit Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Sárvárról pedig a Gárdonyi Géza Általános Iskola együttese mérkőzött a helyezésekért.

A tornát végül a Zrínyi iskola együttese nyerte meg, amely a döntőben egyetlen góllal győzte le a Gothard csapatát. Harmadik lett büntetőkkel a körmendi, negyedik a sárvári együttes. Ötödik helyen zárt a celldömölki és a kőszegi iskola csapata.